Kubota logo
K.B.T. PROFTECH s.r.o.
Casova_osa

O nás

  • 2024
  • 2023
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • 2019
  • 2018
  • 2015
  • 2014
  • 2013

28. březen 2024
Kubota slaví 50. výročí v Evropě

Rok 2024 je 50. výročím příchodu společnosti Kubota do Evropy a otevřením první dceřiné společnosti ve Francii v roce 1974. Od té doby společnost ukazuje své odborné znalosti a spolehlivost v souladu se svou filozofií „For Earth, For Life“.

Kubota je nyní jedním z předních hráčů na evropském trhu zemědělských a stavebních strojů. Vyniká nejen svými inovativními a vyspělými stroji, ale také jako globální poskytovatel ucelených řešení. Kubotu v roce 1890 založil Gonshiro Kubota v japonském městě Ósaka.
Od svého příchodu do Evropy, jednoho z jejích tří strategických regionů, Kubota usilovala o kvalitní vytvoření obchodní sítě. Vzájemná důvěra s jejími partnery a distributory byla klíčem k růstu v tak konkurenčním prostředí, jako je to evropské. To spolu s nabídkou vysoce konkurenceschopných a spolehlivých produktů udělalo z Kuboty jednu z předních značek v oblasti stavebnictví, péče o zeleň a zemědělství.
Založení první evropské dceřiné společnosti ve Francii proběhlo v roce 1974. Od té doby Kubota pokračovala v evropské expanzi s mnoha dalšími dceřinými společnostmi v Německu, Velké Británii, Španělsku, Itálii, Nizozemsku, Polsku a Turecku, aby podpořila růst těchto trhů. Dnes má společnost přibližně 5 000 zaměstnanců a více než 1 300 prodejců a distributorů v celém evropském regionu.

Silné evropské zázemí
Aby mohla Kubota lépe sloužit svým zákazníkům, založila Innovation Center Europe (ICE) urychlující rozvoj nových obchodů v Nizozemsku, Výzkumné centrum KRDE – centrum výzkumu a vývoje traktorů, dvě evropská distribuční centra – NEDC v Alblasserdam (Nizozemsko) a SEDC v Cavaillonu (Francie) s cílem urychlit dodávku strojů zákazníkům. Dalším počinem bylo zprovoznění evropského logistického centra o rozloze 22 000 m2 se sídlem na severovýchodě Francie. Slouží pro rychlejší distribuci náhradních dílů po Evropě. Kubota navíc v Evropě provozuje továrnu Kubota Farm Machinery (závod na výrobu traktorů na severu Francie, založený v roce 2015) a Kubota Baumaschinen GmbH (závod na výrobu stavebních strojů v německém Zweibrückenu, založený v roce 1989).
Kromě toho v roce 2012 Kubota získala Kverneland Group, předního výrobce závěsné zemědělské techniky. V posledních letech došlo k dalším akvizicím velkých hráčů v Evropě, jako je Pulverizadores Fede nebo Gianni Ferrari, což dává Kubotě příležitost nabízet zákazníkům komplexnější a ucelenější sortiment strojů.

50. výročí Kubota v Evropě

Speciální logo pro zvláštní příležitost
„Při oslavě 50 let Kuboty v Evropě je mi ctí ocenit odolnost a inovace, které definovaly naši cestu. Jako prezident Kubota Holding Europe vyjadřuji své nejhlubší díky našemu oddanému týmu a věrným zákazníkům, prodejcům, distributorům a partnerům v regionu. Tento milník označuje nejen naše minulé úspěchy, ale také vzrušující kapitoly, které společně napíšeme v následujících letech. Slavíme 50 let dokonalosti a očekávání toho, co je před námi,“ řekl Yasukazu Kamada, prezident Kubota Holding Europe.
Aby Kubota dále zdůraznila význam tohoto výročí, vytvořila specifické logo, které připomíná inovace, dokonalost a kreativitu.
Číslice „50“ je vytvořena v souladu se stylem značky, odkazuje na logo Kubota. Sluneční paprsky vycházející z čísla evokují vliv společnosti v Evropě i po celém světě, ale také její otevřenost světu. Tyto paprsky také odkazují na kompas, tedy na nové obzory pro zaměstnance i zákazníky. Malé čtverečky kolem názvu Kubota evokují přesnost a kontrolu. Zlatý kruh vyjadřuje oslavu. Modrá barva nevyhnutelně ukotvuje logo v identitě značky. Kulatý tvar odkazuje na věčný pohyb a společnost, která je neustále v pohybu. Kruh také odkazuje na Zemi a připomíná motto Kuboty „For Earth, For Life“.

V rámci těchto významných oslav výročí mohou čeští zákazníci využít slevy na vybrané traktory M5 a M5N a výhodné nabídky na první údržbu. Pro více informací kontaktujte svého nejbližšího prodejce strojů Kubota.